Szkolenia Specjalistyczne
Zarządzanie projektami
Szkolenie dostosowywane do potrzeb klienta w zależności od potrzeb, oczekiwań i poziomu znajomości zagadnień. Program szkolenia jest wypracowywany wspólnie z klientem. Jeśli interesują Cię szczegóły – prosimy o kontakt.
Zarządzanie projektami według ISO21500:2021
Norma ISO21500:2012 Guidance on project management była jedną z pierwszych norm ISO ukierunkowanych nie na “papiery”, a na efektywność biznesową. Ten liczący zaledwie 36 stron dokument zawierał najważniejsze wskazówki dotyczące efektywnego zarządzania projektami. Zaktualizowana wersja ISO21500:2021 Project, Programme and portfolio management - context and concepts to 12 stron konkretnych wskazówek i wytycznych, które w połączeniu z 52 stronami ISO21502:2020 Project, Programme and portfolio management - Guidance on project management stanowią solidne fundamenty dojrzałego zarządzania projektami. W każdym wdrożeniu zarządzania projektami realizowane przez Universe-IBS sp. z o.o. po roku 2012 korzystaliśmy i korzystamy z zapisów rodziny norm ISO2150x. Jeśli interesują Cię szczegóły – prosimy o kontakt.
Elastyczne/zwinne zarządzanie projektami
Szkolenia adresowane do szerokiego grona klientów. Chociaż zwinne zarządzanie projektami kojarzone jest głównie z branżą IT, to jednak szereg technik omawiany w trakcie szkolenia znajduje swoje zastosowanie niemal w każdym projekcie. Jeśli chcesz poznać tajniki AGILE, SCRUM, xTreme - to szkolenie jest dla Ciebie. Jeśli interesują Cię szczegóły – prosimy o kontakt.
Przygotowanie do certyfikacji IPMA na poziomach A, B, C, D
Egzaminy certyfikacyjne International Project Management Association uważane są za bardzo trudne, dlatego też przygotowanie do certyfikacji wymaga dużego zaangażowania ze strony uczestników i profesjonalnego przeprowadzenia zajęć. W zależności od poziomu wiedzy uczestników oraz poziomu certyfikacji - szkolenia prowadzimy w wymiarze 24-96h. Jeśli interesują Cię szczegóły – prosimy o kontakt.
Organizacja i wdrożenie PMO
Dwudniowy warsztat ukierunkowany na wypracowanie podstawowych zasad działania oraz sposobu wdrożenia biura zarządzania projektami (PMO) w organizacji. Jeśli interesują Cię szczegóły – prosimy o kontakt formularzem dostępnym w zakładce kontakt.
Zarządzanie ryzykiem programów i projektówe
Programy i projektu nierozłącznie związane są z ryzykiem. Bazujący na realnych projektach warsztat, prowadzi uczestników przez wszystkie najważniejsze elementy procesu zarządzania ryzykiem: planowanie zarządzania ryzykiem, identyfikację ryzyk, analizę jakościową i ilościową, planowanie i wdrażanie metod reakcji, monitoring i przeglądy ryzyk, continuous improvement.
Jeśli interesują Cię szczegóły – prosimy o kontakt formularzem dostępnym w zakładce kontakt.
Zarządzanie portfelami projektów
Szkolenie adresowane jest do kadry menedżerskiej i kierowniczej organizacji oraz pracowników działów strategii, rozwoju, PMO, itp. W trakcie szkolenia przepracowane są zasady budowy oraz monitorowania portfela projektów. Jeśli interesują Cię szczegóły – prosimy o kontakt.
Zarządzanie zmianą w projektach
Jednodniowy warsztat ukierunkowany na praktyczne aspekty zarządzania zmianą w projektach. Jego unikatową cechą jest połączenie kwestii zarządzania zmianą z zarządzaniem projektem. Praktyczny aspekt warsztatu podkreśla jego przydatność w realnych projektach. Jeśli interesują Cię szczegóły – prosimy o kontakt formularzem dostępnym w zakładce kontakt.
Zarządzanie roszczeniami
Dwudniowy warsztat prowadzący uczestników przez niuanse aktywnego i pasywnego zarządzania roszczeniami. W pierwszym dniu uczestnicy analizują zapisy umów oraz wypracowują możliwe metod zapobiegania i obrony przed roszczeniami. W drugim dniu aktywność uczestników ukierunkowana jest na przygotowywanie i analizowanie zapisów umów ułatwiających możliwość wysunięcia roszczeń wobec kontrahenta. Jeśli interesują Cię szczegóły – prosimy o kontakt formularzem dostępnym w zakładce kontakt.
Zarządzanie zespołem
Projekty realizowane są przez zespoły. Jednym z podstawowych zadań kierownika projektu jest budowa i utrzymywanie zespołu projektowego. Określenie niezbędnego zakresu kompetencji zespołu projektowego, dobór członków zespołu z uwagi na kompetencje i osobowość, przekształcanie grupy w zespół zorientowany na sukces czy budowa i rozwój motywacji to główne tematy praktycznych dwudniowych warsztatów poświęconych zespołom. Jeśli interesują Cię szczegóły – prosimy o kontakt formularzem dostępnym w zakładce kontakt.
Zarządzanie finansami
Warsztat skoncentrowany na dwóch aspektach finansów w projektach: rentowności i płynności projektów. Obydwa obszary będą przepracowywane pod kątem planowania i monitorowania finansów w projektach. Jeśli interesują Cię szczegóły – prosimy o kontakt formularzem dostępnym w zakładce „kontakt”.
Monitoring projektów
Warsztat ukierunkowany na przepracowanie technik pozwalających na ocenę stopnia zaawansowania projektów oraz oceny potencjalnych zagrożeń i ich wpływu na dalszy przebieg realizacji projektu. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają metody oceny zakresu, harmonogramu oraz kosztów projektu - m.in. analizę trendu kamieni milowych, analizę trendu kosztów, metodę wartości wypracowanej.Jeśli interesują Cię szczegóły – prosimy o kontakt formularzem dostępnym w zakładce kontakt.
Zarządzanie harmonogramem
Warsztat poświęcony zasadom i technikom budowy harmonogramu realizacji projektu. Szczególny nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy zadaniami oraz określaniu czasu realizacji poszczególnych zadań. W trakcie szkoleń zajmujemy się również zbudowaniem takiego harmonogramu, który ułatwiał będzie monitoring przebiegu realizacji projektu. Jeśli interesują Cię szczegóły – prosimy o kontakt formularzem dostępnym w zakładce kontakt.
Negocjacje
Negocjacje to jedno z głównych zadań kierownika projektu. Negocjacje z klientem, negocjacje z zespołem, negocjacje ze sponsorem, negocjacje z …, negocjacje z …. - tak można opisać większość czasu pracy PM’a. Jak przygotować się do rozmów, jak je przeprowadzić, jak się obronić przed manipulacjami to główne zagadnienia w przepracowywane w trakcie szkolenia. Jeśli interesują Cię szczegóły – prosimy o kontakt formularzem dostępnym w zakładce kontakt.
Warsztaty Planistyczne
Nie jest to właściwie szkolenie, a raczej wspólna praca nad przygotowaniem projektu do realizacji. W trakcie warsztatów przepracowywana jest struktura organizacyjna, struktura podziału prac, macierz kompetencji, harmonogram, zarządzanie ryzykiem, zarządzanie komunikacją, budowa zespołu, itd… Szczególnie polecamy tę formę pracy przed rozpoczęciem projektu, które poziom kompleksowości wykracza zdecydowanie poza dotychczasowe doświadczenia w organizacji. Jeśli interesują Cię szczegóły – prosimy o kontakt formularzem dostępnym w zakładce kontakt
Komunikacja w projektach
Szkolenie podzielone jest na dwa bloki: “twardy” i “miękki”. “Twarda” komunikacja koncentruje się na zaplanowaniu komunikacji w projekcie, wypracowaniu niezbędnych zasad i dokumentów. “Miękka” część przygotowuje uczestników do realizacji zadań wypracowanych w pierwszej części. Jak przekazywać złe wiadomości, aby nie pogłębiać trudnej sytuacji czy też jak rozmawiać z zespołem to tematy poruszane w trakcie szkolenia.
Certyfikacyjne
Certyfikacyjne
Szkolenie przygotowujące do certyfikacji IPMA na poziomach A, B, C, D.
Egzaminy certyfikacyjne International Project Management Association uważane są za bardzo trudne, dlatego też przygotowanie do certyfikacji wymaga dużego zaangażowania ze strony uczestników i profesjonalnego przeprowadzenia zajęć. W zależności od poziomu wiedzy uczestników oraz poziomu certyfikacji - szkolenia prowadzimy w wymiarze 24-96h. Jeśli interesują Cię szczegóły – prosimy o kontakt formularzem dostępnym w zakładce kontakt